×

NASIL EĞİTİM ALIRIM?

2 Alacağınız Eğitime Karar Verin.

İş hayatınıza profesyonel çözümler.

Eğitim Grupları

Hafta İçi Gündüz
Hafta İçi Akşam
Hafta Sonu Gündüz

Keyshot Eğitimi

KEYSHOT ÖZELLİKLERİ

KeyShot ile, hızlı, doğru ve şaşırtıcı görseller oluşturmak için sizlere gereken her şeyi sunar. Gerçek zamanlı iş akışına sahip KeyShot mükemmel ürünler oluşturmak için gereken süreyi azaltır, sizlerin render ve animasyonları anında şekil alır, sunulur. Ürün görselleri veya satış ve pazarlama görüntüleri oluştururken, gelişmiş malzeme düzenleme ile işinizi kolaylaştırır.

KEYSHOT VE RENDER

Catia V5 için alternatif render program ailelerinden olan Keyshot ve Bunkspeedshoot yazılımları kullanıcıların son zamanlarda dikkatlerini çeken birer program olmayı başardı.

Programların gerçek zamanlı render alabilmelerini ve hızlı olabilmelerine izin veren render motoru arkasındaki karmaşık algoritma hesaplarının CPU nun üstesinden çok çabuk bir şekilde gelmesi yatmaktadır.

Bu bilgilerin yanı sıra render işleminde yani foto realistik görüntüler alırken önemli faktörlerden biride ışıktır. Işık, yani aydınlatma ile modele ya da sahnenin gerçek görünmesini sağlarız. Bunu da render sisteminde HDRI aydınlatma olarak tanımlarız.

Tasarımcıların fotorealistik kaplama alanında vakit kaybetmeden ve kolay yöntemlerle yarattıkları modelleri render edebileceği söz konusu programların kullanımı da gayet basittir.

Bunun yanı sıra program ile birlikte gelen yardım dokümanların gözden geçirilmesinin oldukça faydalı olabileceği kanısındayız.

Son zamanlarda sizin de bildiğiniz gibi oluşturulan katı modelleri olduğu haliyle kabul görmesi ve müşterileriniz tarafından beğeni toplayabilmesi çok zor bir hal almaya başladı. Bunun yanı sıra Catia V5 in de yetenekleri bu alanda sınırlı kalabiliyor. Bu noktada alternatif program gereksinimi de ortaya çıkıyor.

Programa dönecek olursak; Keyshot CPU tabanlı çalışan programlardır. Piyasada bulunan birçok program ekran kartları üzerinde bulunan işlemciden faydalanırlar. Neden render özelliğini CPU üzerinden işliyor sorusunun yanıtı ise;  bu programlar işlemci tabanlı olduğu için özel kitlere uygun bir işleme çözümüdür. Yazılımı çalıştırmak için özel bir grafik kartına ya da özel bir donanıma gerek yoktur. Bu aynı zamanda mobil bir çözümü ortaya çıkarır ve basit dizüstü bilgisayarlarda bile çalıştırılabilir. 3D veri, RAM da saklanır ve grafik kartı gibi VRAM a bağımlı değildir. Bu sayede güçlü bir grafik kartına gerek kalmadan çok büyük veri setlerini almaya izin verir.

HDRI " Yüksek dinamik aralık görüntü " anlamına gelir. HDRI aydınlatma CG sektörü genelinde kolay ve gerçekçi sonuçlar elde edebilmek için 3 boyutlu modelleri aydınlatma yönteminde kullanılır. HDRI 32-bit görüntü haritalama ile çalışır. 32-bit görüntü daha renkli önemli bilgiler içermekle birlikte renk yoğunluğu en çok saf beyaza eşittir.

Keyshot ile ilgili eğitim talepleriniz ve her türlü sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI