×

Rhinoceros Eğitimi

Rhinoceros Eğitimi İçin Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

Rhinoceros, teknik olarak 3 boyutlu bir uzay düzleminde obje yaratma programı olduğundan, kullanıcıların temel teknik resim bilgisine sahip olmaları gerekir. Yazılım altyapısı olarak AutoCAD tabanını kullandığı için daha önce AutoCAD kullanmış katılımcılar önemli bir avantaja sahiptirler.

Rhinoceros Eğitimine Kimler Katılmalı?

Rhinoceros 3D, her şeyden önce bir tasarımcı programıdır. En büyük avantajı hızlı ve basit kullanılmasıdır. Pek çok programda yapmakta zorlanılan amorf ve düzensiz yüzeyler konusunda çok büyük bir tasarım avantajı sağlar. Bu yüzden üretime yönelik her meslekte kullanılabilir. Özellikle ürün tasarımı, prototip model üretimi, mücevher tasarımı, tekne ve otomotiv alanları ile mimari, Rhinoceros’un en uygun olduğu meslek gruplardır.

Rhinoceros Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

Bu eğitimi alan kişiler; tasarladığı ya da çizdiği projeyi skeç halinden üretim noktasına kadar takip edebilir ve bu aşamaların hiçbirinde eksik kalmaz. Yapılan modeller, hem görselleştirmede hem de üretimde kullanılabilir. Pek çok programda uzun uğraşlarla yapılan modeller, Rhinoceros ile pratik bir şekilde oluşturacağından zaman tasarrufu sağlar. En önemlisi diğer programlarda modellemekte zorlanılan ya da modellemesi mümkün olmayanları objeleri Rhinoceros ile yapmak çok daha kolay hale gelir.

TOP