×

NASIL EĞİTİM ALIRIM?

2 Alacağınız Eğitime Karar Verin.

İş hayatınıza profesyonel çözümler.

Eğitim Grupları

Hafta İçi Gündüz
Hafta İçi Akşam
Hafta Sonu Gündüz

Solidworks Eğitimi

SolidWorks Eğitimi Hakkında

SolidWorks üretime yönelik olarak 3 Boyutlu katı model tasarlanmasına, tasarlanan parçaların montajı, simülasyonu ve analizlerine olanak tanıyan bir CAD/CAM yazılımıdır. CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Computer Aided Manufacturing-Bilgisayar Destekli Üretim) aşamalarında oldukça güçlü olan yazılım, CNC(Computer Numerical Control-Bilgisayar Sayımlı (Kontrollü) üretim yöntemlerine de tam uyum sağlar. Program ayrıca Sheet Metal (Saç Metal) çizim araçları sayesinde Saç Metal Bükme/Şekillendirme yöntemiyle imalat için de tasarım çözümleri sunar.

SolidWorks Nedir?

SolidWorks öncelikli olarak üretime yönelik tasarımlar oluşturmayı hedefleyen bir programdır. Üretime yönelik olarak kullanıldığında CNC ya da sac metal yöntemleriyle üretim yapılan bütün sektörlerde kullanılır. Endüstriyel Tasarımcılar, Makine Mühendisleri/Teknisyenleri, Endüstri Mühendisleri, Gemi İnşa sektörü, Uçak üretimi ve otomotiv gibi birçok sektörde güçlü destek sağlayabilen bir programdır.

SolidWorks programı ürün tasarımlarında, hızlı prototip makinaları kullanılan tasarım süreçlerinde de oldukça işlevlidir. Ürün üretilmeden önce SolidWorks ortamında çizilir, montajı yapılır, farklı materyallerle görsel sunumu hazırlanabilir ve mekanik hareketlerinin animasyon videoları hazırlanabilir.

SolidWorks Eğitimi için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

SolidWorks eğitimi almak isteyenlerin teknik resim bilgisine sahip olması ya da Makine Mühendisliği/Teknikerliği, Endüstriyel Tasarım gibi üretime yönelik alanlarda bilgisinin olması önemli bir avantajdır. Bununla birlikte yoğun bir ön bilgiye sahip olmayan fakat temel bir teknik resim algısı, konuya ilgisi olan kişiler SolidWorks eğitimlerinde başarılı olabilmektedir. AutoCAD gibi bir CAD programı bilgisi de büyük avantaj sağlamaktadır.

SolidWorks Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

SolidWorks eğitimine aşağıdaki sektörler başta olmak üzere CAD/CAM talebi olan birçok sektörde çalışan bireyler katılabilir.

 • CNC makineleri ile üretim yapılan iş kollarında (metal/plastik kalıpçılığı gibi),
 • Makine mühendisliği, teknisyenliği, teknikerliği alanlarında,
 • Endüstriyel ürün tasarımında,
 • Mekatronik (mekanik elektronik) alanında,
 • Sac metal malzeme ile üretim yapılan sektörlerde,
 • Otomotiv sektöründe,
 • Gemi İnşa/Uçak Mühendisliği alanında çalışanlar katılmalıdır.

SolidWorks Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

SolidWorks eğitimi alan kişi endüstriyel yollarla üretilebilen her türlü ürünün fikir sürecinden, tasarım aşamasına, prototipi ya da imalatı için gerekli olan 3 boyutlu modelleme sürecine kadar her alanına hakim olabilir. Tabi kişinin bu alanlardaki mesleki bilgisi ve tecrübeleri de önemlidir. CNC ve CAD/CAM yöntemleriyle üretim yapan her türlü sektörde iş bulabilir. Makine Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Kalıp İmalatçılığı gibi sektörlerde görev yapan kişilerin SolidWorks Programına hakim olması önemli bir avantajdır.

 Aklınıza takılan tüm sorularınız için yorum bırakabilirsiniz.

3 Comments to “Solidworks Eğitimi”

 1. Dinçersays :Cevapla

  Solidworks eğitimi sonunda sertifika veriyor musunuz?

 2. Yusufsays :Cevapla

  Eğitimlerde belirli seviyelerin üzerinde olması, herşeyden önemlisi de doğru bilgilerin ve tekniklerin öğretildiği, başarının en güzel adımını attığım yer.

 3. Simay Ayansays :Cevapla

  Uluslararasi Solidworks sertifikalarına sahip olmak istiyorum. Ancak sitenizi incelediğim kadarıyla gireceğim her sinav icin özel bir eğitim programi uyguluyorsunuz sanırım. Paket olarak bu sertifika programinin eğitimini almam mumkun mudur. Fiyat olarak avantajı olur mu bana ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI