×

Solidworks Eğitimi

SolidWorks Eğitimi Hakkında

SolidWorks üretime yönelik olarak 3 Boyutlu katı model tasarlanmasına, tasarlanan parçaların montajı, simülasyonu ve analizlerine olanak tanıyan bir CAD/CAM yazılımıdır. CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Computer Aided Manufacturing-Bilgisayar Destekli Üretim) aşamalarında oldukça güçlü olan yazılım, CNC(Computer Numerical Control-Bilgisayar Sayımlı (Kontrollü) üretim yöntemlerine de tam uyum sağlar. Program ayrıca Sheet Metal (Saç Metal) çizim araçları sayesinde Saç Metal Bükme/Şekillendirme yöntemiyle imalat için de tasarım çözümleri sunar.

SolidWorks Nedir?

SolidWorks öncelikli olarak üretime yönelik tasarımlar oluşturmayı hedefleyen bir programdır. Üretime yönelik olarak kullanıldığında CNC ya da sac metal yöntemleriyle üretim yapılan bütün sektörlerde kullanılır. Endüstriyel Tasarımcılar, Makine Mühendisleri/Teknisyenleri, Endüstri Mühendisleri, Gemi İnşa sektörü, Uçak üretimi ve otomotiv gibi birçok sektörde güçlü destek sağlayabilen bir programdır.

SolidWorks programı ürün tasarımlarında, hızlı prototip makinaları kullanılan tasarım süreçlerinde de oldukça işlevlidir. Ürün üretilmeden önce SolidWorks ortamında çizilir, montajı yapılır, farklı materyallerle görsel sunumu hazırlanabilir ve mekanik hareketlerinin animasyon videoları hazırlanabilir.

SolidWorks Eğitimi için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

SolidWorks eğitimi almak isteyenlerin teknik resim bilgisine sahip olması ya da Makine Mühendisliği/Teknikerliği, Endüstriyel Tasarım gibi üretime yönelik alanlarda bilgisinin olması önemli bir avantajdır. Bununla birlikte yoğun bir ön bilgiye sahip olmayan fakat temel bir teknik resim algısı, konuya ilgisi olan kişiler SolidWorks eğitimlerinde başarılı olabilmektedir. AutoCAD gibi bir CAD programı bilgisi de büyük avantaj sağlamaktadır.

SolidWorks Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

SolidWorks eğitimine aşağıdaki sektörler başta olmak üzere CAD/CAM talebi olan birçok sektörde çalışan bireyler katılabilir.

 • CNC makineleri ile üretim yapılan iş kollarında (metal/plastik kalıpçılığı gibi),
 • Makine mühendisliği, teknisyenliği, teknikerliği alanlarında,
 • Endüstriyel ürün tasarımında,
 • Mekatronik (mekanik elektronik) alanında,
 • Sac metal malzeme ile üretim yapılan sektörlerde,
 • Otomotiv sektöründe,
 • Gemi İnşa/Uçak Mühendisliği alanında çalışanlar katılmalıdır.

SolidWorks Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

SolidWorks eğitimi alan kişi endüstriyel yollarla üretilebilen her türlü ürünün fikir sürecinden, tasarım aşamasına, prototipi ya da imalatı için gerekli olan 3 boyutlu modelleme sürecine kadar her alanına hakim olabilir. Tabi kişinin bu alanlardaki mesleki bilgisi ve tecrübeleri de önemlidir. CNC ve CAD/CAM yöntemleriyle üretim yapan her türlü sektörde iş bulabilir. Makine Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Kalıp İmalatçılığı gibi sektörlerde görev yapan kişilerin SolidWorks Programına hakim olması önemli bir avantajdır.

 

Solidworks Eğitimi İleri Seviye

Solidworks Eğitimi İleri Seviye Kayseri

EĞİTİMİN ADI:  İleri Seviye Solidworks

KATILIMCI PROFİLİ: Mühendisler, Formenler, Teknikerler, teknisyenler, operatörler ve kaynak operatörü olmak isteyenler.

 Solidworks Eğitimi Amacı

Temek Solidworks eğitimi almış olanlara, Solidworks programının gelişmiş özelliklerini tanıtmak. Karmaşık parça ve makine tasarımı yapmak için program özelliklerini kullanmayı beceri haline getirmek. Malzeme tanıtımı yapmak, malzeme özelliklerine göre parçaları ve makinaları test etmek. Montaj işlemlerini gerçekleştirerek simülasyon ve dayanım testleri uygulamak.

 Solidworks Eğitimi İçin Gerekli Yetkinlikler

Temel seviye Solidworks eğitimi almış katılımcı için uygundur.

Solidworks Eğitimi İleri Seviye İçeriği

 • Solidworks özellikleri,
 • Program arayüzü ve genel ayarlarla ilgili genel bilgilendirme,
 • Solidworks dosya türleri, uzantıları ve diğer tasarım programlarıyla uyumluluk,
 • 3D tasarımda tasarım süreçlerinin tekrarı,
 • Body kavramı ve Body oluşturan bileşenler,
 • Seçme biçimleri ve fitler kullanma,
 • Pattern uygulamaları,
 • Swep ve Lofted ile daha zor modeller oluşturma,
 • Feature Manager Desgin Tree kullanarak çizimleri,
 • Yeni düzlem ve referanslar oluşturma,
 • Curve kavramı ve Curve kullanmak,
 • Malzeme tanımlamaları,
 • Tools araç çubuğu ile ölçümler yapma (Measure,Mass v.s),
 • Konfigürasyonlu parça tasarımı CosmoXprees ile analizler,
 • Surface modellemeye giriş Surface Tool komutları,
 • Montaj modellemeye ve Mate işlemleri.

 

 Aklınıza takılan tüm sorularınız için yorum bırakabilirsiniz.

8 Comments to “ Solidworks Eğitimi”

 1. Dinçer says :Cevapla

  Solidworks eğitimi sonunda sertifika veriyor musunuz?

  1. Sahir Yazılım says :Cevapla

   Her eğitim sonunda tabi ki başarılı olmanız durumunda sertifika veriyoruz.

 2. Yusuf says :Cevapla

  Eğitimlerde belirli seviyelerin üzerinde olması, herşeyden önemlisi de doğru bilgilerin ve tekniklerin öğretildiği, başarının en güzel adımını attığım yer.

  1. Sahir Yazılım says :Cevapla

   Güzel temennileriniz için teşekkür ederiz. 🙂

 3. Simay Ayan says :Cevapla

  Uluslararasi Solidworks sertifikalarına sahip olmak istiyorum. Ancak sitenizi incelediğim kadarıyla gireceğim her sinav icin özel bir eğitim programi uyguluyorsunuz sanırım. Paket olarak bu sertifika programinin eğitimini almam mumkun mudur. Fiyat olarak avantajı olur mu bana ?

  1. Sahir Yazılım says :Cevapla

   SolidWorks sertifika eğitimleri çok detaylı bir konudur. Öncelikle SolidWorks sertifikaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerçekten önemlidir. Dilerseniz ofiste yüz yüze daha detaylı bilgi alarak en doğru kararı verebilirsiniz.

 4. Gökhan Okumuş says :Cevapla

  Selamun ALeykum Ben İleri Seviyedeki Konuların %90 nını biliyorum ama bu komutlarda bana yetmiyor.Bundan dahada ileri seviye varmı yardım edebilirmisiniz ? Teşekkürler…

  1. Sahir Yazılım says :Cevapla

   Gökhan bey merhabalar, dilerseniz uluslararası sertifika eğitimlerine katılarak kendinizi daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Öncelikle http://sahiryazilim.com/solidworks-uluslararasi-sertifika-hazirlik-kursu/ burada bulunan sertifika programlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP