×

Proje

TV Reklamları

Uzmanlık alanımız 3d grafik animasyon olduğu için tabiki hizmet alanlarımız geniş ve neredeyse tüm sektöre hitap eder oluyor Bunun içerisinde reklam filmi yapım’cılığı ve ürünlerin grafik animasyon reklamlarını yapmakta var. Reklam tüm sektörün ihtiyacı olmakla birlikte bunu Animtr ve çalışma arkadaşları size temin edecektir.

Mimarlık

Özellikle Türkiye’de 3D teknolojisini canlandıran ve yayan sektörlerden birisi de sanırım mimari sektörüdür. Çünkü hem sayı olarak çok fazla ihtiyaç duyuluyor hemde neredeyse her kalite düzeyinde işle ihtiyaçlara karşılık vermek mümkün oluyor. Eğer belirli bir yetkinlikte değilseniz film veya reklam sektörü için çalışamayabilirsiniz ancak mimari sektörde her zaman kaliteli işlere ihtiyaç duyulmuyor ve anlaşılır olması yeterli oluyor. Bu hem kullanıcıların kendilerini geliştirmesinde başlangıç oluyor hemde artan ihtiyaçları karşılama konusunda teşvik edici oluyor. İşer büyüdükçe satış için olmazsa olmaz bir hal alıyor 3D modeller.

Daha öncesinde maket yapımı daha yaygındı ancak hem yapım süreci daha uzun hemde kullanımı daha zor olduğu için öncelerde de çok sık tercih edilmiyordu. Mimari alanda yapılan işlerde reklam sektörüne giriyor aslında. Katalog, giydirme, açık hava yayın organları, dergi, gazete gibi bir çok mecrada yapılan işler reklam amaçlı kullanılıyor. Bu sebeple müşterilere kaliteyi yansıtabilmek yada tabiri caizse müşterileri kandırabilmek için kaliteli görsellere ihtiyaç duyuluyor.

Mimari alan 3d modelleme işine giriş için güzel bir sektör ancak tabi ki 3d modelleme programı öğrenmek veya render almak mimari sektör için yeterli değil. Aynı zamanda mimari terimleri, kalıpları, bilgileri de öğrenmek gerekiyor. Aksi taktirde bilmediğiniz ve anlamadınız bir modeli yapmanız pek mümkün olmayacaktır. En azından mimari proje okuyabilmelisiniz. Bu her sektör için böyledir. Örneğin bir arabanın çalışma dinamiklerini bilmeden bir araba animasyonu yapamazsınız veya bir insanın nasıl koştuğu hakkında detaylı bilginiz yoksa bir koşma animasyonu yapamazsınız. Bazen kolay gibi görünen şeyler aslında daha zor olanlardır çünkü bildiğinizi sandığınız şeyi aslında pekte bilmediğinizi görmeniz ve sil baştan öğrenmeniz gerekir.

Mimari alanda iş yapmak isteyen arkadaşlar için modelleme ve detayları çözme konusunda kendilerini geliştirmelerini öneririm. Bu yazı mimari alan kaba tabir ile 3d sektörüne giriş için en sektördür algısı çıkmasını istemem çünkü farklı alanlara ilginiz varsa mimari ile uğraşmak sizler için zaman kaybı olacaktır.

İç Mimarlık

İnşaat, yapı sektöründe firmanızın ve ya kuruluşunuzun adını duyurmanın, müşterileri etkilemenin en etkili yollarından birisi de bilgisayar ortamında hazırlanmış 3d mimari çizimler ve animasyondur. Bu animasyonlar henüz düşünce aşamasında olan projelerinizi bittikten sonraki hali ile görselleştirebilirsiniz ve müşterilerinize fikir edinmeleri açısından sunabilirsiniz.Kamera animasyonları ile projenizi tanıtabilirsiniz.İnsan yapımı olan her şey bir tasarım ürünüdür. Yaşamı hem kolay hem de güzel kılarlar. İnsanoğlunun kendini şımartmasıdır, aslında tasarım denen şey: Soyut ve somut süreçlerin dengeli bir birleşimi olan tasarım, en görkemli şekilde mimarlık mesleğinde hayat bulur. Teknoloji ile beraber, 3 boyutlu görsel sunum ile cephe giydirmelerinden yönetici ofislerine,2D kat planları, konutlardan tekne dekorasyonuna kadar her yerde 3D çizim kendini gösteriyor. Günümüz de projeler ve dekorasyon 3D mimari çizim ile yeni bir boyut ve ivme kazandı. Otel, villa, mağaza, vitrin, fuar standı, plaza, iç mimari, dış cephe, özellikle de iç mekanlar ve peyzaj da vazgeçilmez bir çizim olan 3d max çizimleri profesyonel renderlar sayasinde sizlere tam anlamıyla mekanların bitmiş vaziyetini hazırlayarak işinizde ayrıcalık yaratma imkânı sunar.

3 boyutlu Mimari modelleme, 3d mimari çizim ve görselleştirme iç mimari perspektifi, dış cephe perspektifi, istenilen açılarda, istenilen sayıda faklı açılardan, detaylı ve gerçekçi yöntemlerle, görselleştirilebilir. 3DS max gibi programların desteğiyle istenilen yapı kısmen, tamamen ya da iç proje alıntılarla sunuma hazırlanabilir. Mevcut projelerin haricinde iç mimar tasarımı, dekorasyon ve projelendirilir.müstakil konut ve site projeleri, fabrika binaları, villa projeleri, prefabrik yapılar, otel projeleri,mağaza tasarımları gibi yapıların müşteri memnuniyeti esas alınarak uygulama öncesi dış cephe tasarım ve iç mimar çizimini yapmaktayız. Cepheler de uygulamayı düşündüğünüz mantolama, boya, söve ve dekoratif ürünler, kompozit panel, cam giydirme, ahşap gibi dış cephe kaplama malzemerinin 3 boyutlu çizim modelleme kullanılarak projelerinizin bitmiş halini tarafınıza sunum yapmaktayız.3d çizim yaptırmak istiyorum diyorsanız bizimle iletişim kurun.

Endüstriyel Ürün Tasarımı

Günümüzde Endüstriyel ürünler yada medikal ürünler öncelikle 3d teknik programlar gerçek ebatlarında modellenir, akabinde gerçek hayatta üretimi başlar. Bu ürünlerin gerçekçi renderları ve yine bu ürünlerin estetik görselleştirmeleri ise bizler tarafından yapılır. Üretiminiz ne olursa olsun, ister medikal ister endüstriyel yada güzellik ürünü belkide gıda ürünü, işte bütün bu ürünlerin reklam ve animasyon tanıtım işleri profosyonel olan bizler tarafından hazırlanmaktadır. Medya aracılığı ile ürünlerinizin tanıtımlarını yaptırmak yada göselleştirmelerine ihtiyaç duyuyorsanız, bunu bizlerin aracılığı ile karşılayabilirsiniz.

Bilimsel Örnekler

Moleküler görüntüler üç boyutlu bir bilgisayar sisteminde modellen dirildiklerinde son derece anlaşılır olurlar. Atomik bağlar kolayca gösterilebilir ve hareket de canlandırılabilir.

Sinema ve Özel Efektler

Film ve TV endüstrisi üç boyutlu bilgisayar grafiklerini yıllardır kullanmaktadır. Bu sistemler iş istasyonları tabanlı olup genellikle çoğu animatörün veya animatör olmak isteyen kişinin hayallerini süslemektedir. PC’lerin ve yazılımların bu sistemlerle rekabet edecek kadar güçlendiği bu günlerde, TV’lerde her geçen gün daha fazla üç boyutlu animasyon görebiliriz.

Özel efektler, üç boyutlu bilgisayar grafiklerinin kullanılabileceği en iyi alanlardan biridir. Yıldız savaşları, Gerçeğe dönüş, Terminatör II, Ölüm kadına yakışır, Jurassic Parc ve Titanic gibi filmlerde üç boyutlu bilgisayar grafiklerinin yoğun şekilde kullanıldığı sahneler mevcuttur.

TOP